Recenzja Terrifier 2. Masakra w Święta: Maniakalny klaun powraca w sequelu Slashera

W przeciwieństwie do pierwszego przerażającego filmu Terrifier, sequel jest hitem top 10, z uśmiechem Arta jako symbolem sadyzmu.

Terrifier 2. Masakra w Święta

W Terrifier 2 cda klaun o imieniu Art ma na sobie kostium błazna z guzikami z pomponów i białą, łysą osłoną głowy arlekina, a jego zęby są czarne jak lukrecja zamrożone w uśmiechu rictus (to dosłownie brudne usta), a haczykowaty nos, który wygląda jak coś z antysemickiej karykatury z lat 30., mały cylinder przekrzywiony z boku głowy i ogólna postawa: to-boli-tylko-kiedy-śmiech- przemoczona demencja. Ten śmiech Arta to prawdziwy strażnik, bo jest cichy, jak u Marcela Marceau. Jest tak przepełniony stylizowaną radością, gdy rąbie, piłuje, oskóruje i rozczłonkowuje ludzi i oblewa kwasem ich twarze, że jest jak Freddy Krueger kierujący Liberace kierujący Josefa Mengele. Kiedy jest przesiąknięty krwią, co zdarza się przez większość czasu, uśmiech świeci jeszcze jaśniej.

Klaun Art grany przez Davida Howarda Thorntona z radosną miną i szybkimi morderczymi ruchami prawdziwego maniaka, kręci się po swoim arsenale ostrzy skrzynek narzędziowych (losowy stos zardzewiałych noży, szczypiec, pił do metalu i tak dalej) w czarny worek na śmieci i widzimy, jak robi rzeczy takie jak zaganianie ofiary do biura, gdzie uderza ją w twarz, zrzucając broń z siłą potępieńców, potem jeszcze trochę wbija, a potem wyrywa mu gałkę oczną i bawi się nim, a potem rozdziela twarz, po czym skrada się w zaułek. A to dopiero początek! Jest to sposób na powiedzenie publiczności: Cześć, jak się masz?

Napisany i wyreżyserowany przez Damiena Leone, który zaprojektował również specjalne efekty makijażu, Terrifier 2 to nędzna krwawa uczta jako gotowy kultowy film o północy. Film pojawia się sześć lat po pierwszym filmie „Terrifier”, który uczynił Arta podziemną maskotką horroru. Więc oczekiwanie narastało. W przeciwieństwie do jedynki, Terrifier 2. Masakra w Święta to film z pierwszej dziesiątki, który do tej pory zarobił 7,6 miliona dolarów brutto – nie jest kiepski, biorąc pod uwagę, że film został nakręcony za zgłoszone 250 000 dolarów. Ale Leone wyraźnie wiedział, co ma. Czas trwania filmu jest jednocześnie doniosły i, w dziwny sposób, jest jedną z najbardziej przerażających rzeczy w tym filmie. Akcja rozgrywa się głównie w noc Halloween, Terrifier 2. Masakra w Święta to rozdęty wakacyjny horror, który kręci się przez 2 godziny i 18 minut. Jednak to mniej więcej pasuje do filozofii chaosu Klaun Art: Więcej znaczy więcej.

Film, który rozgrywa się w rodzaju slasherowego pejzażu marzeń, jest burleską z rzeźni, która zawdzięcza więcej niż trochę pomysłowości gore-gore Herschella Gordona Lewisa, który 60 lat temu wymyślił rozpryskiwany film Święto krwi i Dwa tysiące maniaków. Terrifier 2 to komedia grozy, ale jej jedynym prawdziwym żartem jest to, jak totalna jest rzeź.

Terrifier 2. Masakra w Święta

Żaden z ostatnich filmów Halloween, nie sprawił, że poczułeś się naprawdę w czasach rozkwitu slasherów późnych lat 70. i wczesnych 80. Ale Terrifier 2 cały film tak jest i to jest część jego uroku. Film jest wolnostojący, z dialogami z filmu klasy B, przesadnie wyolbrzymionym aktorstwem bez budżetu, przesiąkniętą jednoosobową muzyką synth-popową, która jest czystą wczesnych lat 80., starym telewizorem przed kablówką, na którym ciągle pada śnieg. plus nastoletnia bohaterka o imieniu Sienna, która wygląda jak królowa krzyku z dawnych czasów (choć aktorka, Lauren LaVera, jest całkiem dobra w inwestowaniu roli ze świadomym brakiem ironii). To, czego nie dostałbyś w latach 80., to slasher, który jest jednym szalonym klaunem. Klaun Art milczy, ale jest makabrycznym dowcipnisiem, który mógłby być niemal fantastycznie makabrycznym uczniem Pennywise.

Byłem ciekawy Terrifiera 2, ponieważ mniej więcej w ciągu ostatniej dekady pojawiła się czasami niesamowita twórcza iskra w gatunku, który moglibyśmy nazwać ekstremalnym horrorem. Myślę o filmach, które nawet wielu miłośników horrorów rysuje granicę, jak na przykład niesamowicie odrażający karnawał w euro-disgusto Toma Six „Ludzka stonoga” i jego jeszcze bardziej psychotyczny sequel, „Ludzka stonoga 2” (pełna sekwencja), a także film, który jest tak naprawdę drżący i prawdziwy, że został niesprawiedliwie oczerniony przez ceglanych nietoperzy, których krytycy zwykle używają do atakowania tych filmów – mianowicie „Hostel: część II” Eliego Rotha, nieskończenie pełzającą i bardziej udaną kontynuację "Hostelu". Był to film, który zadał pytanie godne ery dark-web: gdyby istniała podziemna służba, która pobierała wygórowaną sumę za możliwość torturowania i zabijania kogoś.

Film zmusił cię do zastanowienia się, że tak, może być. I w tym ilustruje kluczowy sposób, w jaki działają ekstremalne horrory. To naprawdę medytacja na widowni — na nas, ludzi, którzy zapłacą, żeby to zobaczyć. Kiedy siedzisz w teatrze i oglądasz Terrifier 2 Masakra w Święta, fakt, że wchodzisz na falę zdeprawowanego okrucieństwa wraz z widzami wokół ciebie, powinien sprawić, że pomyślisz: „Dlaczego ja to oglądam?” Wielu fanów odpowiedziałoby: „Ponieważ jest fajnie! Daje mi to kopa!” Ale co to za kopniak? Może to być rodzaj wydestylowanego wyrazu końca empatii. Kiedy Marion Crane została zamordowana pod prysznicem w „Psycho”, współczuliśmy jej, ale Terrifier 2 zachęca nas do postrzegania jego ofiar tak, jak naziści postrzegali swoje: jako makabrycznej paszy dla eksperymentu w bólu. Gdzie obejrzeć Terrifier 2 cały film online

Art w Terrifier 2

Terrifier 2 to zasadniczo seria groteskowych, morderczych scenografii, zszytych razem w wytartą narrację klisz o północy. Ta synth-popowa ścieżka dźwiękowa jest ćwiczona podczas montażu, gdy Sienna przemienia się na Halloween w skrzydlatą Walkirię, ale powodem, dla którego większość filmu może być prawie serią slasherów TikTok, jest to, że nie jest tak naprawdę zainscenizowany, by cię przestraszyć. Sceny klauna Arta krojenia, żłobienia, obierania, rozczłonkowania i torturowania (w pewnym momencie dosłownie wciera sól w rany swojej ofiary) mają sprawić, że widz poczuje się jak na siedzeniu kierowcy seryjnego mordercy, bardzo zaniepokojony.

Czasami Terrifier 2 staje się niesamowicie surrealistyczne, ponieważ to film typu shoot-the-works, a dlaczego, do diabła, nie? Art ma „przyjaciółkę”, która była 10-letnią dziewczynką, kiedy stała się jedną z jego ofiar, a teraz wygląda jak ghul z sąsiedztwa. Czasami jest wymysłem, czasami jest prawdziwa. Chłopiec pożera płatki zbożowe Art Crispies z żyletkami i robakami. Są sceny z robakami oraz biegunką pocisków. Jest taka scena, w której Art ogląda w telewizji wywiad z osobą, która przeżyła jedną z jego masakr, a fakt, że została poważnie okaleczona przez obrażenia, których doznała, doprowadza go do chichotu. Ale nie żal jej, film daje jej slasherowy odpowiednik zwiastuna Marvela po napisach, który pokazuje, dokąd zmierza „Terrifier 3”. Filmy „Piła”, na swój sposób Rube Goldberga, czasami zamienia sadyzm w coś sprytnego, ale „Terrifier 2” stawia sadyzm na pierwszym planie i nie udaje, że przemawia do niczego innego. Myślę, że można powiedzieć, że to sprawia, że ​​jest to rzadki slasher, który jest szczery w swoim własnym ohydnym podnieceniu.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Disney+ napędza wzrost japońskiego rynku VOD w trzecim kwartale, wynika z badań

„Wilkołak nocą” znajduje środek między fanatykami MCU a frajerami grozy

Recenzja filmu Jednym głosem: Sprzeczny, ale ważny film ze świetnymi występami